Sedmý ročník Otevřených chrámů se chýlí ke konci

Podzim je nádherné období, zejména pokud se vyvede jasný a slunečný den. Je krásný pro jeho barvy, důstojnost a v dnešní hektické době hlavně pro klid, který podzim symbolizuje. Dny jsou plné laskavého podzimního sluníčka, které barví listy stromů do kouzelného barevného obrazu. Podzimní slunce už nepálí tak jako to letní, ale potěšit dokáže úplně stejně, ba možná ještě víc. Mohl by o tom vyprávět snad každý, kdo se s námi vypravil do Otevřených chrámů na kopcích nebo návrších – na Gruň nebo Radhošť v Beskydech nebo na Cvilín nad Krnovem.

Podzimní vyhasínání má v sobě cosi tajuplného. Snad je to ta pokora, se kterou se příroda odevzdá zimě. Lesy se barví do krásných podzimních barev, kontrastně se vyjímají zelené smrky a borovice. Pro podzim jsou příznačné nejen kouzelné barvy a zlatavé slunce, ale také hluboké ticho, které nepřeruší ani ptačí zpěv.

Projekt Otevřené chrámy také pro letošní sezonu se chýlí ke konci. Zůstanou pro Vás i nadále otevřeny kostely s celoročním provozem a to ostravská katedrála, opavská konkatedrála, kostel v Řepištích, Starém Městě u Bruntálu, Fulneku a Cvilín u Krnova.

V čase adventu a Vánoc v rámci projektu Křesťanské Vánoce jste srdečně zváni do dalších kostelů, kde se na Vás čekají adventní koncerty, roráty, vánoční bohoslužby a výstavy nádherných betlémů, které častokrát jsou již po celé generace součástí Vánoc.

More news

...
Otevřené chrámy 2023 přivedly do kostelů bezmála čtvrt milionu lidí

Ve 39 kostelích Moravskoslezského kraje.

Read
...
katedrála Božského spasitele v Ostravě

Vezměte za kliku a objevte ostrov ticha a nenápadné krásy.

Read